Дамите надвиха 3:1 ЦПВК и са на победа от финала
В третия двубой от полуфиналния плейоф дамският ни тим надви 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:20) ЦПВК.
В зала „Левски София“ волейболистките на старши треньора Денислав Димитров наложиха волята си в дуел, продължил 2 часа, и вече са само на победа от участие във финала.
Резултатът в серията е 2:1 за „Левски“, а се играе до 3 успеха от 5 мача.
Четвъртата среща ще се състои на 14 април, вторник, от 16,30 часа в зала „Христо Ботев“. При нужда от 5-а тя ще е отново в нашата зала на 17 април, петък.
За финала вече се класираха шампионките от „Марица“.
Днес дуелът започна равностойно, след 9:10 тимът ни успя да натрупа 5-точков аванс, който запази до края на гейма.
Във втория съперникът дръпна с 5:0. „Сините“ тръгнаха да догонват и в края на частта се доближиха само на точка от ЦПВК, но не успяха да стигнат до обрат.
Третият гейм бе много напрегнат. Водачеството се сменяше. В края нашите момичета имаха добър аванс. Гостенките ги доближиха. Драматичната развръзка обаче бе в наша полза.
С това „сините“ си постлаха пътя към победата. В оказалата се последна 4-а част пречупиха окончателно съпротивата на ЦПВК.
Те натрупаха добър аванс, който им позволи комфортно да затворят срещата и да ликуват.
Страхотно тази вечер се представи Елена Коларова. Състезателката на поста център реализира впечатляващите 20 точки. 6 от тях дойдоха след блокади, а 3 бяха от начален удар.
С по 14 точки завършиха 3 „сини“ волейболистки - капитанът Славина Колева (1 ас), Габриела Жекова (2 аса, 2 блока) и Мария Златанова (4 аса).