Новини

Юношите ще спорят с ЦСКА за титлата на България

 

„Синият“ тим за юноши до 20 години се класира убедително за финала на държавното първенство.

В полуфинален дуел срещу ВА „Стойчев-Казийски“ волейболистите на треньора Христо Цветанов записаха успех с 3:0 (25:15, 25:16, 25:20) в столичната зала „Христо Ботев“.

Така утре те ще спорят във вечно дерби срещу ЦСКА за титлата на България в тази възрастова група. „Червените“ се наложиха над „Славия“ с 3:1 в другия полуфинал.

След като уверено взеха първите 2 части, нашите момчета изостанаха в третата, но успяха да изравнят при 9:9. После дръпнаха и затвориха срещата.

Най-резултатен бе диагоналът Ерик Георгиев, който с 15-атаси точка сложи край на мача. Една бе от начален удар, а 3 дойдоха след блок. Посрещачът Петьо Иванов завърши с 11 точки (1 ас). Центровете Николай Николаев и Адриан Ганев се отчетоха с 8 (1 ас) и 7 (2 блока) т.

Почти всички състезатели от юношеския състав са част и от шампионския ни мъжки отбор.

Покажи всички публикации