Дамите на финал срещу Марица след уверено 3:0 над ЦПВК
За втора година поред създаденият през лятото на 2022-а дамски тим на "Левски София" ще играе във финалния плейоф на Демакс+ лига.
Волейболистките на старши треньора Денислав Димитров записаха категоричен успех с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) като гост на ЦПВК в четвъртата среща от полуфиналите, с който оформиха обрата в полуфиналната серия до 3:1 победи и я затвориха в своя полза.
Така "сините" ще спорят за титлата с шампионките от "Марица". Отново се играе до 3 победи от 5 мача.
Първият е на 22 април в Пловдив. 3 дни по-късно зала "Левски София" приема втората част на сблъсъка. На 28-и той се мести отново в Пловдив.
При нужда от четвърти и пети мач те ще са на 1 и 4 май, като съответно нашите момичета ще са домакини и гости.
Днес те излязоха с явното желание да сложат край на плейофа с ЦПВК и го направиха по най-добрия начин - с уверена игра.
В първия гейм поведоха от началото и стартираха чудесно. Във втората част изостанаха с 5:9, но направиха обрат. След 19:17 "сините" нанизаха 6 точки поред и поведоха с 2:0.
Във финалния трети гейм отново си осигуриха комфортен аванс и след леко запъване в края заслужено ликуваха.
Най-резултатна бе Мария Златанова с 14 точки (2 аса, 2 блока). С 10 (1 ас, 3 блока) се отчете капитанът Славина Колева.
С по 8 завършиха Елена Коларова (1 ас, 2 блока) и Габриела Жекова.