Новини

Левски отстъпи в третия мач от финалите срещу Нефтохимик

 

 

Мъжкият ни тим загуби третата среща от финалния плейоф на efbet Супер Волей.

В зала „Левски София“ състезателите на старши треньора Николай Желязков отстъпиха в завързана битка с 1:3 (23:25, 25:23, 25:27, 20:25) срещу „Нефтохимик“.

Така резултатът в серията е 2:1 победи за „сините“, които защитават титлата си от предходните 2 години. Четвъртата част от битката за златото ще се проведе в събота от 19 часа в Бургас. При нужда от 5-и дуел той отново ще се играе в нашата зала на 5 май.

Тази вечер след 4:4 в първата част нашите момчета дълго имаха аванс, но гостите успяха да изравнят при 20:20, а след това и да затворят гейма в своя полза.

Вторият вървеше много равностойно и напрегнато с леко предимство на „Нефтохимик“. „Левски“ обаче не спря да настоява. Стигна до 23:23, а на сервис застана 16-годишният Адриан Ганев. И дойдоха с помощта и на над 1300 фенове по трибуните ценните 2 точки за изравняване на резултата - 1:1.

Позитивната енергия от този развой се пренесе и в следващата част, но постепенно бургазлии изравниха и събитията отново се завързаха. „Сините“ отразиха 2 геймбола. Третият бе печеливш и „Нефтохимик“ поведе с 2:1.

В оказалата се последна четвърта част противникът взе инициативата след 6:6, а съпротивата на нашите не бе на необходимото ниво.

Въпреки това феновете, които бяха почти напълнили трибуните в очакване на титлата, аплодираха волейболистите на Желязков и им вдъхнаха кураж за съботната битка.

Най-добре от тима ни в третия двубой се представи Юлиан Вайзиг, завършил с 19 точки (2 блока). Тодор Скримов записа 13 точки (2 аса, 3 блока), а Лазар Бучков реализира 11 (1 ас, 4 блока).

Покажи всички публикации