Левски потегли победно във финала след обрат срещу Нефтохимик
В първа среща от финалния плейоф на efbet Супер волей мъжкият ни тим, който защитава титлата си от предходните 2 сезона, обърна в оспорван сблъсък „Нефтохимик" в зала „Левски София" до 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:23).
Състезателите на старши треньора Николай Желязков изостанаха в резултата, но волята за победа и подкрепата на публиката им помогнаха да пречупят гостите, за да поведат с 1:0 в серията. В нея се играе до 3 успеха от 5 мача.
Вторият дуел е в събота в Бургас. Серията се връща в нашата зала на 29 април. При нужда от четвърти и пети мач те ще са на 2 и 5 май, съответно в Бургас и София.
„Левски" бе в ролята на догонващ в първия гейм. Приближи се до противника няколко пъти и стигна до 20:20. В решителните след това точки обаче предимството бе на страната на бургазлии.
Втората част вървеше равностойно до 15:15. Последва „синя" офанзива и 10:5 до края на гейма, за да стане резултатът 1:1.
В третата част след смяна на водачеството се стигна отново до 15:15. Повторение имаше и в точките за двата тима след това за ново 25:20.
Четвъртият и оказал се последен гейм се оказа най-оспорван. Нашите момчета обаче направиха необходимото двубоят да не влезе в тайбрек, реализирайки втория си мачбол, с който затвориха мача.
Поредно фамозно представяне имаше Тодор Скримов. Тази вечер посрещачът завърши с 21 точки (5 аса!, 1 блок) и бе най-резултатен.
Колегата му по амплоа Гордан Люцканов се отчете с 18 точки (2 аса, 2 блока).
Диагоналът Юлиан Вайзиг добави 16 точки (3 блока), а центърът Лазар Бучков завърши с 12 (1 ас, 2 блока).
Неговият колега по амплоа Адриан Ганев пък получи шанс да влезе на полето в последната част.
При първата си изява във финален двубой 16-годишното момче се отблагодари с добри отигравания и 3 точки - 2 от двете му атаки и 1 блок.
Отново силно се представи и разпределителят Стоил Палев.
Пълна статистика вижте тук.