НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ: ОЧАКВА НИ МНОГО ИНТЕРЕСНО ПЪРВЕНСТВО
Среща с медиите и открити тренировки имаха днес мъжкият и женският отбор на “Левски София”. От състава на шампионите присъстваха старши треньорът Николай Желязков, капитанът Светослав Гоцев и завърналите се в клуба Лазар Бучков и Гордан Люцканов.
Николай Желязков:
„Предстои ни много интересен и оспорван сезон. Работим добре, но има нови неща и автоматизми, които трябва да запаметим. Целта е да израстваме възможно най-бързо. Отсъствието на някои играчи, които са на световното първенство, със сигурност ще повлияе (разпределителят Стоил Палев и либерата Дамян Колев и Димитър Добрев). Разпределителят е основна фигура във всеки един отбор. Иначе всички се надяваме „Левски“ да има финалисти на световното (България е на четвъртфинал във Филипините).
Пристигането на Матей Казийски (подписа с „Локомотив Авиа“) е абсолютен бонус за нашето първенство.“
Светослав Гоцев:
“Имахме много успешна година, но си тръгнаха основни фигури и сега при нас има подмладяване, което със сигурност ще се отрази. Ние знаем това, но фактите сочат, че в момента играем четвъртфинал на световно първенство със седем момчета от “Левски”. С някои от тях съм играл, израснали са пред мен. Това ни дава успокоение, че действаме правилно и трябва да продължаваме да го правим, за да имаме повече успехи на национално ниво. Сега започваме нова продукция от млади играчи, ще трябва да им се даде време. Феновете трябва да имат търпението, както и досега имаха, за да може и националният, и нашият отбор да израства.”
Гордан Люцканов:
“Очакванията към всички са повишени, в сравнение с предишния ми престой тук, защото през последните години момчетата постигнаха големи успехи, особено миналата с требъла. Виждам, че всички се стремят да повторим този успех. Чувствам се у дома, а подготовката върви с пълна сила. Имах и други предложения, но реших да се върна, защото отборът постига успехи, играе в Шампионска лига, а и все още нямам златен медал с “Левски”.”
Лазар Бучков:
“Прибирам се в шампионски отбор и настроението е печелившо, надявам се да повторим успехите и тази година. Напрежение има и то носи винаги нещо по-добро накрая. Без напрежение не можеш да играеш и да постигнеш успехи, така че го приемам с отворени ръце. Разбира се, че ми се искаше да съм на световното. Бях на косъм да съм там, но не успях. Има време, на 21 години съм и бъдещето е пред мен.”