С много силен мач в Бургас Левски се приближи само на победа от защита на титлата
Мъжкият ни тим игра много силно и доминираше в Бургас, за да спечели с 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) втората среща от финалния плейоф на efbet Супер Волей срещу „Нефтохимик“.
Момчетата на старши треньора Николай Желязков в Бургас бяха изключително спокойни и концентрирани, почти не грешаха, а чудесното посрещане позволи на разпределителя Стоил Палев да се разгърне.
Резултатът в серията, в която се играе до 3 победи от 5 двубоя, вече е 2:0. Така „Левски“ е на победа от защита на титлата, която спечели в предходните 2 г.
Третата среща е на 29 април от 19 часа в зала „Левски София“. При нужда от четвърта и пета те ще са на 2 и 5 май (съответно в Бургас и София).
Стартовият гейм започна със смяна на водачеството и равностойни действия до 16:15 в наша полза. Последваха 2 серии от поредни точки, а на съперника бе позволено да направи само 3 за 25:18.
Ключовият момента във втората част бяха 4-те поредни „сини“ точки след 11:11 за 15:11. Този аванс бе достатъчен на тима ни да стигне до успешен завършек.
В третия и последен гейм състезателите на Николай Желязков поведоха от началото. Някъде след средата отбиха уверено опитите на домакините за догонване и финишираха категорично, за да зарадват „синята“ агитка, която редовно ги подкрепя в Бургас.
Част от този убедителен успех стана 16-годишният Адриан Ганев, който започна титуляр във втория плейоф. Представи се чудесно и даде своя принос в един толкова важен мач, което е впечатляващо на фона на възрастта му.
Така Ганев започва да се превръща в поредно нагледно изпълнение на голямата цел на нашия клуб - налагане на играчи от школата в първия отбор. Ади приключи със 7 точки (2 блока).
Най-резултатен бе Юлиан Вайзиг с 15 точки (1 ас). Много силно игра и Лазар Бучков, който завърши с 14 точки (1 ас, 1 блок). С 13 точки (2 блока) се отчете Гордан Люцканов.