Новини

След голяма битка за 2:3 срещу Марица момичетата до 18 години се окичиха със сребърните медали

 

„Синият“ тим за момичета до 18 години даде всичко от себе си, но трябваше да се сблъска с най-болезненото чувство в спорта.

Във финала на държавното първенството в зала „Левски София“ срещу „Марица“ възпитаничките на треньора Денислав Димитров не се примириха 2 пъти с изоставане в геймовете, хвърлиха огромни усилия, за да вкарат дуела за златото в тайбрек, ала отстъпиха с крайното 2:3 (20:25, 25:22, 21:25, 25:17, 13:15). Така те се окичиха със сребърните медали.

В първата част съперникът поведе, но нашите състезателки успяха да го догонят. След 19:20 обаче пловдивчанки пак дръпнаха и 1:0 за гостенките.

Почти подобен сценарий, но в полза на „Левски“, се разви втората част. Момичетата ни поведоха след 6:6, съперникът навакса, но нашите в края отново взеха инициативата, за да изравнят.

След 6:6 в третия гейм се случи обратното. „Марица“ излезе напред в резултата, а „сините“ опити за догнване не доведоха до промяна - 2:1 за „Марица“.

Вододелът в четвъртата част бе при 5:5. След това отборът ни, който бе изправен до стената, реагира подобаващо и с убедителна игра вкара финала в тайбрек.

И там драмата стана пълна, а, за огромно съжаление, не бе с хепиенд за нас. Пловдивчанки поведоха с 5:2. „Син“ щурм доведе до изравняване 6:6. „Марица“ дръпна обаче с 12:8. Момичетата ни опитаха всичко. След 11:14, отразиха 2 мачбола, но при третия „Марица“ успя. Развоят, разбираемо, доведе до голямо разочарование и сълзи в нашия отбор.

Той завършва сезон 2025/2026 с 20 победи и 4 загуби.

При индивидуалните призове за държавните финали нашата Никол Стефанова заслужи наградата за най-добро либеро.

Благодарим ви за представянето и борбеността, момичета! 

Покажи всички публикации