След победа и във втория мач юношите се класираха за полуфиналите на държавното
Юношите на „Левски София“ до 20 години се класираха за полуфиналите в държавните финали още след втория кръг на груповата фаза.
В столичната зала „Христо Ботев“ момчетата на треньора Христо Цветанов спечелиха с 3:0 (25:13, 25:18, 25:20) двубоя с „Раковски“ (Севлиево).
Така „сините“ имат на върха в класирането 2 победи и 6 т. Третият „Пирин“ (Разлог) е с 1 победа, 1 загуба и 2 т., съответно няма как да измести тима ни от едно от първите 2 места.
Втори е „Славия“ с 1, 1, 3, а четвърти - „Раковски“ (0, 2, 1). Първите 2 отбора в крайното подреждане отиват в топ 4.
Утре от 12 часа нашите юноши, почти всички от които са част и от шампионски ни мъжки състав, приключват груповата фаза с мач срещу „Пирин“.
Днес Цветанов направи някои ротации в състава, като даде шанс на момчета, които не играха или играха малко в първата среща.
Най-резултатен срещу „Раковски“ стана центърът Мартин Тотков с 15 точки (1 ас, 1 блок). С 11 (2 аса, 2 блока) точки завърши диагоналът Димитър Пейчинов. Със 7 (1 ас, 3 блока) се отчете другият център – Николай Николаев.
4 точки пък записа посрещачът Никола Константинов, който днес навърши 19 г.