Новини

“Левски София” излезе 3-и в Суперлигата

“Левски София” се изкачи на трето място в Суперлигата. “Сините” се наложиха с 3:2 (23:25, 25:21, 19:25, 25:19, 17:15) като домакини на “Пирин” (Разлог) и записаха шеста победа от началото на сезона.

Гостите поведоха с 2:1 в зала “Христо Ботев”, но нашите играчи постигнаха обрат. Съперникът имаше два мачбола в тайбрека, но въпреки това отборът ни успя да се измъкне и в крайна сметка триумфира след близо 2,5 часа игра.
Най-резулатен за успеха бе Владимир Николов, който започна неубедително, но от четвъртия гейм докрая показа типичната за него стабилност. 41-годишният диагонал направи 20 точки, а с 18 завърши Теодор Богданов. По 17 добавиха Иван Петров и Марк Макгивърн, а Трифон Лапков се отчете с 14.

На 15 декември “Левски София” гостува на шампиона “Нефтохимик” в Бургас.

Снимки: Иво Паунов