Новини

Левски отстъпи в първия полуфинал с Нефтохимик

Мъжкият ни отбор отстъпи в първия мач от полуфиналната серия на efbet Супер Волей срещу шампиона „Нефтохимик”.

В зала „Левски София” момчетата на старши треньора Николай Желязков загубиха с 1:3 (25:15, 23:25, 18:25, 25:27).

В плейофа се играе до 3 победи от 5 мача. Във втората среща „сините” са гости в Бургас в неделя. Двубой №3 е на 10 април отново в нашата зала. Мачове №4 и №5 са насрочени по програма за 13 и 16 април, като съответно са край морето и в София.

При старта на серията нашите волейболисти започнаха чудесно и взеха бързо първата част на своята сметка.

Последва обаче обрат. Опитите на „сините” да обърнат развоя на събитията доведе до завързани втори и четвърти гейм. За съжаление, противникът успя да се наложи и да дръпне с 1:0.

Най-резултатен за тима ни бе Венислав Антов с 16 точки (1 ас, 1 блок). Майкон Морейра се отчете с 15 точки (3 аса, 4 блока). Владимир Гърков завърши с 14 т.