Новини

Националите на Буратини завършиха без загубен гейм в евроквалификацията

Националите до 17 години, които са водени от главният треньор в нашата школа Андреа Буратини, спечелиха европейската квалификация, проведена в зала "Левски София".

Във финала волейболистите ни се наложиха с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) над Финландия.

По този начин българският отбор завърши не само без загуба, но и без загубен гейм в квалификацията и ще участва на европейското първенство в Черна гора през юли.

И трите гейма в мача се развиха по сходен сценарий, като България повеждаше в резултата още от самото начало и поддържаше солиден аванс, за да не даде шанс на гостите дори да си помислят за обрат.

Петьо Иванов бе най-резултатен с 14 т. Освен него още 6 "сини" момчета бях в състава и дадоха своя принос.