Новини

„Левски” ще спори за втори трофей през сезона след трилър срещу „Монтана”

Мъжкият ни тим ще играе за втори трофея през сезон 2023/2024, и то на домашна сцена.

„Сините” се класираха за финала Money+ Купа на България 2024 след напечен трилър срещу „Монтана”.

В зала „Левски София”, която за първи път е домакин на надпреварата, възпитаниците на старши треньора Николай Желязков пречупиха гостите. Те два пъти изоставаха в геймовете, но за пореден път доказаха, че не се предават и спечелиха с 3:2 (29:31, 28:26, 18:25, 25:21, 15:12).

Така утре от 19 ч нашият отбор излиза срещу „Дея”, който обърна ЦСКА до 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:19, 15:12), в спор за трофея.

През октомври „Левски” спечели суперкупата на България след 3:2 във финала срещу „Хебър”.

Първият гейм бе много равностоен, като никой от отборите не се откъсна с повече от 2 точки напред. В края гонитбата бе напрегната, а „сините” не успяха да реализират 2 геймбола. Така гостите поведоха с 1:0.

Втората част също се превърна в трилър, но с щастлива развръзка за „сините”. „Монтана” дръпна с 8:2. Левскарите изравниха и на свой ред взеха аванс. Във финалния отрязък пак се стигна размяна на геймболи. Тимът ни успя да спечели втория си и да изравни резултата.

В третата част след 11:11 гостите поведоха комфортно и го взеха на сметката си.

В четвъртата част Светослав Гоцев направи блок за 15:14, а след негова серия на сервис и успешни отигравания „сините” натрупаха аванс и изравниха геймовете – 2:2.

В тайбрека поведе от началото, направи преднината си 2, а накрая и 3, за да триумфира като победител и да донесе за пореден път този сезон страхотни емоции на феновете в зала „Левски София”.

Фантастичен мач направи 19-годишният диагонал Венислав Антов. „Синият” юноша реализира впечатляващите 29 точки (1 ас, 2 блокади). Вторият му блок бе за ключовото 14:11 в тайбрека.

20-годишният Владимир Гърков добави 19 точки за успеха (1 ас, 3 блока). Успешно включване в четвъртата и петата част като резерва имаше центърът Костадин Козелов (6 точки). Общо 14 „сини” точки дойдоха от блокади. Лидер по този показател, разбира се, е Гоцев с 4.

За съперника Самуил Вълчинов приключи с 24 точки.