Новини

Дамите отстъпиха в първия полуфинал срещу ЦСКА

Дамският ни отбор отстъпи в първото вечно дерби от полуфиналите на Демакс лига.

В залата на ЦСКА момичетата на старши треньора Петър Шопов се бориха, но записаха загуба в 3 части – 0:3 (23:25, 23:25, 20:25).

Така „сините“ се нуждаят от задължителна победа на 2 април в зала „Левски София“, за да се стигне до трети решителен мач. Двубоят във вторник е от 18 ч. Евентуална трета среща ще е отново в „червената“ зала на 4 април.

Днес в първия гейм домакините поведоха, като авансът им стигна до 20:13. След това обаче нашите волейболистки дадоха отпор и стигнаха до изравняване. Те отразиха 2 геймбола. ЦСКА обаче реализира третия.

Втората част бе равностойна, но, за съжаление, финалният сценарий бе същият. В третата водачеството се сменяше, а в края домакините дръпнаха и взеха мача.

Най-резултатна за тима ни бе 18-годишната Микаела Стоянова с 14 точки (1 ас, 2 блокади). Аржентинката Гуадалупе Рамела добави 11 точки (2 аса, 1 блок).