Новини

Дамите надвиха ЦСКА 3:2 след драма за трети мач в полуфиналите

Във второто вечно дерби от полуфиналната серия на Демакс лига нашият дамски тим даде всичко от себе си, за да победи ЦСКА и така да изравни резултата - 1:1

В зала „Левски София” момичетата на старши треньора Петър Шопов се наложиха след драма с 3:2 (25:18, 21:25, 26:24, 21:25, 15:11) над „червените” за малко повече от 2 часа.

Така трети дуел ще реши изхода на плейофа. Той ще се проведе в залата на ЦСКА в четвъртък от 18 ч.

През първата част днес „сините” водеха през цялото време, а след 16:15 със серия от 4 сервиса на рожденичката Дария Иванов дръпнаха в резултата и спечелиха уверено.

Вторият гейм вървеше равностойно и без големи амплитуди до 18:18. После гостенките взеха аванс и изравниха.

В третата част „сините” отново бяха водещият отбор. В края допуснаха изравняване, което обаче за радост не се оказа фатално.

„Червените” пък заслужиха предимство в четвъртия гейм, което доведе дербито до тайбрек.

В него след изоставане с 4:6 нашите волейболистки се пребориха за обрат и спечелиха трудната, но много сладка победа, за да накарат феновете по трибуните да запеят „С „Левски” до края”.

Най-резултатна за емоционалния успех бе 18-годишната Микаела Стоянова с впечатляващите 27 точки (1 ас, 1 блок). Хубав подарък за ЧРД с 15 т. (4 блока, 1 ас) си направи Дария Иванова.